Nemoc Dna

vše o Dně

Zánět močových cest: příznaky, léčba

Palčivá bolest při močení je jen jeden z příznaků zánětu močových cest. Ten je zpravidla způsoben bakteriemi, kterým svým nevhodným chováním ulehčujeme práci. Řekněte stop dalšímu zánětu močových cest.

Čistá voda je prevencí řady civilizačních nemocí – pomáhá od překyseleného organismu, dny, ledvinových kamenů i od zánětu močových cest. Škoda jen, že jsme se ještě nenaučili vypít každý den 2 až 3 litry vody…

Zánět močových cest má řadu příčin

Zánět močových cest způsobuje nejen nedostatečná konzumace tekutin, ale také dlouhodobé zadržování močení nebo nedostatečná hygiena. Infekce močových cest postihuje častěji ženy než muže – důvodem je, že se močová trubice u žen nalézá v těsné blízkosti řitního otvoru a při nedostatečné hygieně může dojít ke snadnému přenosu infekce. Na vině bývá i časté střídání sexuálních partnerů nebo prochladnutí močových cest.

Příznaky a projevy zánětu močových cest

  • palčivá bolest při močení
  • časté nutkání k močení
  • krev v moči
  • změna zabarvení moči a zápach
  • vyšší teplota
  • výtok
  • bolest v oblasti bederní páteře/ledvin

Stop zánětu močových cest?

Při prvotních příznacích zánětu močových cest zvyšte okamžitě přísun tekutin, protože močové cesty potřebují pročistit. Natočte si sklenici vody, uvařte si bylinkový čaj (nejlépe urologický) a řádně se zavodněte. Některým postiženým pomáhá, pokud si močové cesty prohřejí – například při horké koupeli.

Jestliže bolesti přetrvávají a zánět močového měchýře po těchto opatřeních neodeznívá, navštivte lékaře. K léčbě infekce močového měchýře se používají antibiotika, která vám pomohou v boji s bakteriemi. Z lidové medicíny se osvědčily brusinky, které můžete konzumovat například v podobě přírodní šťávy.

Jako prevence zánětu močového měchýře funguje pravidelný pitný režim, dostatečná osobní hygiena a udržování ledvin v teple.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář