Nemoc Dna

vše o Dně

Překyselení organismu: příznaky, léčba

O překyselení organismu se v současné době hodně hovoří a uvádí se, že je příčinou řady civilizačních chorob. Lidé s překyseleným organismem uvádějí, že se cítí unaveni, pobolívají je klouby, přibývají na váze. Máte i vy překyselený organismus? Jaké jsou hlavní příznaky tohoto stavu? Co proti překyselenému organismu pomáhá?

Životní styl a nevhodný jídelníček. To jsou hlavní zabijáci zdraví v moderním světě. Nadbytek potravin, konzumace nezdravého jídla a permanentní stres se negativně projevují na našem zdravotním stavu. Důsledkem špatného životního stylu je překyselení organismu, které může vyústit v řadu civilizačních onemocnění.

Hlavní příznaky překyseleného organismu

Příznaky překyseleného organismu jsou nenápadné a často jim nevěnujeme pozornost. Podívejme se na ty nejběžnější

  • Únava – jestliže se cítíte permanentně unaveni a nepomáhá vám ani spánek, je možné, že trpíte překyselením organismus. Škodlivé látky v těle negativně působí na celkový stav organismu a reprodukci buněk. Výsledkem tohoto stavu je únava a nedostatek energie.
  • Bolesti kloubů – jde o další typický příznak překyselení organismu, který souvisí s hromaděním škodlivin v organismu.
  • Přibývání na váze – nezdravý jídelníček se velmi brzy začne podepisovat na naší váze. Podle Youngovy teorie je příčinou nadváhy právě překyselení organismu.

Proč je organismus překyselený?

K překyselení organismu dochází, pokud v těle nastane nerovnováha mezi kyselými a zásaditými látkami. Kyseliny, které jsou běžnou součástí organismu, mají navrch a způsobují řadu potíží, které jsme si popsali výše.

Překyselený organismu vede zpravidla k dalším zdravotním potížím, jako je například vysoký krevní tlak, rozvoj kardiovaskulárních nebo autoimunitních chorob, ke snížení imunity a alergiím. Zvýšená kyselost organismu může vést také k rozvoji dny, zánětům kloubů, ledvinovým kamenům nebo k infarktu.

Odstraňte příčiny překyselení

  • Pijte dostatek čisté vody
  • Vyhýbejte se potravinám s obsahem éček
  • Jezte zásadotvorné potraviny – tj. především zeleninu
  • Vyhýbejte se kyselinotvorný potravinám – zejména maso, mléčné výrobky, obilniny, sladkosti

Doporučuji přečíst také článek překyselení organismu na webu Frau.cz.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář