Nemoc Dna

vše o Dně

Léky na Dnu, které pomáhají

Dna je nepříjemné metabolické onemocnění, které se projevuje bolestí a otoky kloubů. První pomocí při bolestech bývají zpravidla analgetika. Ta pouze tlumí příznaky, nicméně neléčí příčinu dny. Jaké léky na dnu jsou k dostání? Co pomáhá?

Při každé nemoci je třeba odstranit příčinu. Dnu způsobuje zvýšená hladina kyseliny močové v krvi, kterou tělo nedokáže efektivně odbourávat. Kyselina se sráží, vytváří se drobné krystalky, které se usazuje v tkáni kloubů, kde způsobují ostrou bolest a otoky. Léčba dny je proto zaměřené na odvod přebytečného množství kyseliny močové z těla.

Léky na Dnu

V lékárně je možné v současné době zakoupit řadu přípravku, které slibují odvod kyseliny močové z těla. Jde například o lék milurit, benzbromaron nebo prebencid. Klasickým lékem na dnu je kolchicin. Ten se získává z ocúnů a podává se v malých dávkách. Bohužel se můžeme při podávání tohoto léku setkat s nežádoucími účinky v podobě nevolnosti, průjmů nebo zvracení.

Odsávání a injekce

Při akutním záchvatu dny je možné, že lékař doporučí odsání tekutiny z postiženého místa. Po tomto zákroku přichází rychlá úleva. Další variantou rychlé pomoci při dně je vpichování léků přímo do kloubu.

Přírodní léky na Dnu

Pokud dáváte přednost bylinným přípravkům, můžete si v lékárně vybrat i ze široké nabídky přírodních léků na Dnu. Rovněž ty jsou zaměřené na odvod kyseliny močové z těla. Jde o různé kapsle, čaje nebo kapky vyrobené z bylin, jako je březové listí. Doporučuje se také bromelin, což je enzym obsažený v ananasu. Zakoupit ho můžete v podobě kapslí.

Babské léky na Dnu

Podle lidové medicíny pomáhají na dnu třešně. Pokud budete jíst asi 20 dkg čerstvých nebo kompotovaných třešní denně, nemusíte se projevů dny obávat. Důležité je rovněž pít dostatek čisté vody a pročišťující bylinkové čaje (např. kopřivový čaj).Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář